کد تخفیف : (first-buy) ویژه برای خرید از سیلورفاکس (اولین خرید) ۱۵۰۰۰ تومان برای سفارش بالای ۱۰۰ هزار تومان

چگونه می توان بوی عطر را توصیف کرد؟ 💕💕

silverfoxperfumesadminsilverfoxperfumesadmin
1,127 بازدید

آیا تا به حال این تجربه را داشته اید که واقعاً عاشق یک عطر باشید یا از آن متنفر باشید، اما نتوانید آن را با کلمات توصیف کنید؟

توانایی بیان دقیق آنچه که بینی به مغز می‌گوید، کار آسانی نیست.  با این حال برای توصیف بوی یک عطر به آموزش های یک عطرساز چیره دست نیاز نیست.

در اینجا چند پیشنهاد برای کمک به شما مطرح می کنیم:

عطر را روی یک سطح بریزید و قبل از ارزیابی آن را استشمام کنید

حداقل دو بار تکرار کنید و هربار مکث کنید. در طول هر مکث، نوار رایحه باید از مجاورت بینی شما دور باشد تا در این بین بینی شما بتواند تفاوت رایحه ها را تشخیص دهد.

استشمام مداوم منجر به اضافه بار بویایی در بینی می شود و باعث محو شدن نت ها در یکدیگر می شود.

کاملا با دقت زیاد و بدون هیچ مزاحمتی روی عطر تمرکز کنید.

بدون اینکه تحت تأثیر چیزهایی مانند رایحه نوشیدنی های قوی یا صداهای بلند باشید، به چیزی که بو می کنید توجه  فراوان داشته باشید.

به دلایل واضح نباید از قبل هیچ عطری  را روی خود اسپری کرده باشید.

هر نوع تأثیر یا احساسی را که در هنگام استشمام عطر تجربه می کنید به خاطر بسپارید.

سعی کنید کلمات یا خاطراتی را پیدا کنید که شما را به یاد رایحه می اندازد.

اگر بوی مرکبات به مشام تان می رسد، سعی کنید ببینید شبیه کدام یک از رایحه های ماندارین، لیمو، ترنج یا شاید گریپ فروت است؟

اگر متوجه بوی چوب هستید، سعی کنید ببینید آیا می توانید نوع آن را شناسایی کنید. مثل درخت بلسان، مر، کاج یا کندر است؟

سعی کنید درک کنید که چگونه خانواده عطرهای مختلف را تفسیر می کنید .

به عنوان مثال، عطرهای گلی می توانند Soliflore (تک نت) باشند، اما بیشتر آنها floral bouquets هستند (ترکیبی از نت های مختلف گل). رایحه های گلی اغلب عاشقانه، زنانه یا شاعرانه تلقی می شوند.

عطرهای کهربا یا “شرقی” اغلب تصاویری از خاور دور – از ادویه جات تند، مشک، گل های خاص و بلسان را تداعی می کنند. آنها معمولا به عنوان رایحه های مرموز، گرم و آتشین تلقی می شوند.

عطرهای Chypre بوی خزه و چوب دارند و اغلب دارای نت بالایی مرکبات و پایه چوبی هستند.

رایحه های Chypre را می توان پیچیده، ماندگار و غنی توصیف کرد.

توجه کنید که نت بویایی عطرها را می توان با نت های عطر دیگر مخلوط کرد

به عنوان مثال، هنگامی که یک نت گل را شناسایی کردید، سعی کنید مشخص کنید که به کدام سبد از خانواده گل رز تعلق دارد: گل-میوه، گل-دریایی، گل-آلدئید، گل-شرقی، و غیره.

از صفت استفاده کنید

کلماتی را پیدا کنید که حس کلی و عمومی بو را مشخص می کند.

مثال‌ها عبارتند از: شبنم‌، حباب‌، مشک، آشنا، تند، گرم، بی‌نظیر، طراوت‌بخش، سبک، بهشتی، عجیب، دلپذیر، سبز، تازه، قدرتمند، خوب، لطیف، خنک، عجیب و غریب، ذوب‌کننده، خوش طعم، معطر، خوشمزه، خفه‌کننده ، تمیز، ارزان، ملایم، قدرتمند، گرانبها، سنگین، کمیاب، تند، یا شیرین.

سعی کنید از تصاویر خلاقانه و توصیفات شاعرانه استفاده کنید

. به جای این که بگویید شما را به یاد بهار می اندازد، بهتراست توصیف کنید “اولین صبح تازه و صاف بهار پس ازپایان زمستان سرد و بی رحم” .اگر رایحه‌ای شما را به یاد ساحل می‌اندازد، آن را اینگونه توصیف کنید و توضیح دهید: “در زیر تابش طلایی خورشید، آب های شور دریا به صخره می خورد ، بادبادک کودک بازیگوش بر سر موج های بی قرار میفتد،. باد ناگهان بلند می شود و شن و ماسه‌ ها در مقابل چشمانم می رقصند ومی چرخند “و غیره.

از افعال استفاده کنید

افعال کلمات قوی و فعالی هستند که می توانند به شما در توضیح بهتر بو کمک کنند.

بوها می توانند گیج كنند، گرم كنند، پراکنده شوند، حواسشان را پرت كنند، متحیر كنند، تلقین كنند، جلب توجه كنند، شادی بیاورند، خنك کنند.

سایر کلماتی که می توان برای توصیف فعالیت ها استفاده کردند عبارتند از شناور، حفاری، بلند کردن، پوسیدگی، خزنده، شارژ کردن، جریان داشتن و نجوا کردن.

آن حسی را که عطر دریافت می کنید تجسم کنید.

آیا شما را دنبال می‌کند، شما را در آغوش می‌گیرد، بدترین قرار ملاقاتتان را به شما یادآوری می‌کند یا شما را به یاد جشن و پایکوبی یا روز عروسی‌تان می اندازد؟ سعی کنید تا حد امکان در مورد تأثیر آن بر شما رویا پردازی کنید.

برای توضیح یک رایحه از حواس دیگر قرض بگیرید.

بویایی به خودی خود دایره واژگان بزرگی ندارد، بنابراین  از حواس دیگر برای توصیف بو وام بگیرید. ازنظر بینایی ، ما می توانیم رایحه ای را روشن، شفاف، بزرگ، سفید، سیاه، صورتی، قرمز، سبز، آبی، سریع، آهسته، غلیظ تصور کنیم.

از نظر شنوایی، یک عطر را می توان هماهنگ یا ناسازگار، بلند یا ملایم نامید ، از نظر لامسه، می تواند صاف یا خشن، نرم، خنک یا داغ باشد.

از نظر چشایی نیز انتخاب های زیادی را به همراه دارد، به خصوص که بویایی بسیار با حس چشایی مرتبط است. یک رایحه می تواند شور، شیرین، ترش، تلخ، شکلاتی و میوه ای باشد.

سعی کنید احساسات و عواطفی را که عطر برای شما تداعی می کند تعریف کنید.

اگر شما را به یاد یک رویداد خاص می اندازد، به یاد داشته باشید که در آن زمان چه احساسی داشتید. برای من، برخی از عطرها باعث می شوند بلافاصله احساس خوشحالی کنم، در حالی که برخی دیگر ممکن است منزجر کننده باشند. گاهی اوقات به مواردی برخورد می کنم که باعث می شود احساس مبهم داشته باشم و توصیف آنها سخت ترین است.

آیا شما هم علاقمند هستید تجربیاتتان از عطر را به اشتراک بگذارید؟ اگر چنین است، لطفا نظر خود را در زیر بگذارید.

دسته بندی دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت