کد تخفیف : (first-buy) ویژه برای خرید از سیلورفاکس (اولین خرید) ۱۵۰۰۰ تومان برای سفارش بالای ۱۰۰ هزار تومان

آیا عطر می تواند از بین برود؟

silverfoxperfumesadminsilverfoxperfumesadmin
403 بازدید
  • آیا عطر از بین می رود؟
  • ادکلن می تواند ناپدید؟
  • عطر بدبو می شود؟

همه سوالاتی هستند که ممکن است در حین ساختن کوهی از عطر روی کمد خود به آنها فکر کنید. با این حال، اگر ماه ها یا سال ها از عطر استفاده می کنید، ممکن است متوجه شده باشید که قدرت آن کاهش یافته است یا ممکن است بوی عجیبی در آن ایجاد شده باشد.

بنابراین، آیا عطر می تواند از بین برود؟

خوب بله قطعاً می تواند، و همه چیز از دست می رود. اما روش های زیادی وجود دارد که می توانید برای افزایش عمر آن انجام دهید. نه تنها این، بلکه تعدادی از عوامل کلیدی وجود دارد که می تواند عمر یک عطر را تعیین کند. کیفیت، خانواده عطر و نحوه نگهداری آن.

در این مقاله سعی خواهیم کرد به شما کمک کنیم تا همه چیزهایی را که باید در مورد مدت ماندگاری عطر و نحوه تشخیص تاریخ مصرف عطرتان و نحوه نگهداری صحیح آن بدانید، بیان کنیم.

بله، عطر و همچنین اسپری های پس از اصلاح از بین می روند. با این حال، مدت ماندگاری آنها به ترکیب شیمیایی عطر بستگی دارد. بسیاری از عطرها تاریخ انقضا مشخصی ندارند و می توانند بین 1 تا 10 سال ماندگاری داشته باشند. با این حال، سه تا پنج سال معمولاً میانگین ماندگاری یک عطر است و بیشتر عطرهای Shay & Blue همچنان برای مدت طولانی کارایی دارند.

به گفته متخصصان، عطرهایی با نت های پایه سنگین تر، ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

برخی از مردم این عطرها را با یک شراب خوب مقایسه می کنند – با افزایش سن بهتر می شوند. نمونه‌هایی از رایحه‌هایی با نت‌های پایه سنگین‌تر عبارتند از رایحه‌های شرقی، مانند عود و عنبر.

هنگامی که نت های پایه سبک تر در یک عطر برجسته هستند، محلول اغلب فرارتر است. به عنوان مثال، عطرهای مرکبات، گل و سبز، اغلب دوام چندانی ندارند.

ماندگاری به نحوه نگهداری عطرها نیز بستگی دارد. عطرهایی که به درستی نگهداری می شوند، ماندگاری بیشتری نسبت به عطرهایی دارند که نگهداری نشده اند.

اگر عطر شما منقضی شود، استفاده از آن می تواند باعث بوی نامطبوع، تحریکات پوستی یا – در موارد شدید – واکنش آلرژیک شود. اگر عطر شما بیش از چند سال قدمت دارد، احتمالاً بهتر است قبل از استفاده آن را تست کنید.

سه راه ساده برای تشخیص تاریخ مصرف گذشته عطر

فقط با بررسی تعدادی از علائم کلیدی می توانید متوجه شوید که عطر شما منقضی شده است یا خیر. به بوی آن اهمیت بدهید – آیا بوی متفاوتی دارد. به ظاهر آن توجه کنید – رنگ و تاریخ آن تغییر کرده است – ممکن است برخی از عطرها تاریخ انقضا داشته باشند.

  1. تست کنید که بوی آن چگونه است – یکی از واضح ترین راه ها برای تشخیص اینکه آیا عطر شما از بین رفته است، بوییدن آن است. برخی از عطرها ممکن است حاوی چربی هایی مانند روغن های گیاهی باشند و به مرور زمان منقضی شوند. اگر عطر شما فاقد چربی باشد، ماندگاری بیشتری دارد. اگر متوجه شدید که بوی آن بسیار متفاوت از بوی زمانی است که آن را خریداری کرده اید، می توانید مطمئن باشید که بوی آن از بین می رود، یا اگر رایحه هایی از سرکه یا سایر نت های شیمیایی دیگر ایجاد شود.
  2. ببینید چگونه به نظر می رسد – یک راه عالی برای آزمایش عطر خود این است که به رنگ آن نگاه کنید. عطرهایی که رنگ آنها تیره تر می شود یا به مرور زمان تیره می شود، نشانه پیری آن است. اغلب عطرهای با غلظت بالای الکل می توانند تبخیر شوند و در اسانس ها بسیار غلیظ تر شوند. اگر در بطری عطر کمتری متوجه شدید و مطمئن هستید که از آن استفاده نکرده اید، این نشانه خوبی است که منقضی شده است.
  3. تاریخ انقضا را بررسی کنید – اغلب یک سازنده عطر نوعی تاریخ انقضا را روی بسته بندی خود چاپ می کند. این می تواند به صورت کد دسته ای یا شماره PAO (دوره پس از باز شدن) باشد. این عطرها معمولاً در قسمت پایین عطر یافت می شوند یا روی جعبه آن چاپ می شوند.

نحوه نگهداری عطر

نگهداری صحیح عطر می تواند به حفظ  سلامت آن تا زمان طولانی کمک کند. مانند بسیاری از چیزها، تغییرات شدید دما و رطوبت می تواند واقعاً با ترکیب شیمایی ظریف داخل بطری مشکل ایجاد کند. بنابراین، شما باید اتاق هایی با شرایط پایدار مانند اتاق خواب و کمد را انتخاب کنید و در مقابل وسوسه نگهداری عطر خود در حمام مقاومت کنید.

در صورت امکان، به موقعیت کمد خود فکر کنید، این در مورد آرایش نیز صادق است. همچنین باید از نگه داشتن عطر خود در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید زیرا گرما ساختار شیمیایی عطر را از بین می برد و باعث می شود قدرت خود را از دست بدهد. همچنین در مقابل گزینه خنک کردن عطر خود برای یک روز با طراوت در یخچال مقاومت کنید زیرا خارج کردن آن در دمای اتاق نیز می تواند آسیب زا باشد.

برای  گرفتن بهترین نتیجه، مکان های خنک، خشک و تاریک مانند کشو یا کمد اتاق خواب مناسب ترین جا برای نگهداری عطر است.

بهتر است عطر را در ظرف اصلی خود نگه دارید زیرا قرار گرفتن در معرض هوا نیز می تواند تعادل شیمیایی را به هم بزند.

همچنین می تواند تبخیر الکل داخل را تسریع کند و باعث می شود عطر سریعتر منقضی شود.

تعیین اینکه آیا عطر شما منقضی شده است یا نه ممکن است مشکل باشد.

اگر عطر شما بیش از دو سال و نیم قدمت دارد، ممکن است بخواهید آن را از نظر علائم انقضا تست کنید.

با این حال، اگر عطر شما بوی خوبی دارد و رنگ و قوام آن مشابه زمانی است که آن را خریدید، استفاده از آن بی خطر باشد. برخی از عطرهای باکیفیت اگر به درستی نگهداری شوند، حتی می توانند سال ها دوام بیاورند.

دسته بندی دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت